A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Устимівський ліцей
Ковалівської сільської ради Білоцерк­івського району Київської області

Історія ліцею

Історія освіти в селі Устимівка бере свій початок з 1932 року, коли було відкрито початкову школу. Кількість жителів у селі зростала, тож школа стала семирічкою і мала декілька приміщень. А повну загальну середню освіту учні стали отримувати з 1965 року. У цей рік, 1 вересня, була відкрита нова школа, де діти здобувають освіту дотепер.

Устимівська середня школа відчинила свої двері 1 вересня 1965 року з ініціативи директора школи Кравченка Миколи Леонтійовича та за сприяння місцевого колгоспу «40 років Жовтня», очолюваного Героєм Соціалістичної Праці Федором Миколайовичем Тромсою. Поштовхом до прискорення будівництва школи став візит в передове господарство «40 років Жовтня» в 1963 році лідера Куби Фіделя Кастро.

У перший клас нової школи прийшло 37 учнів. А в 1968 році перші 27 випускників отримали атестати та три срібні медалі.

З 1979 по 2008 рік школу очолював Заслужений вчитель України Дзендзелюк Микола Йосипович. Саме ним був створений, виплеканий і вихований теперішній колектив. Він залишив основну заповідь, яка стала девізом: «Школа повинна вчити голову, серце та руки».

Тепер Устимівський ліцей очолює Вдовиченко Тамара Миколаївна, випускниця цієї ж школи, яку закінчила в 1985 році із золотою медаллю. Після закінчення Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка в 1990 році розпочала свою трудову діяльність в рідній школі на посаді вчителя історії та суспільствознавства. Пройшла шлях від вчителя до заступника з виховної, пізніше з навчально-виховної роботи, а з 2008 року – директор школи.

Почесну місію навчання та виховання дітей на сьогоднішній день виконують 23 педагогічних працівники. Із них 11 мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 – звання «вчитель-методист», 4 – звання «старший вчитель», 7 – першу кваліфікаційну категорію, 1 – другу кваліфікаційну категорію, четверо спеціалістів. Два педагоги носять почесне звання “Відмінник освіти України”.

12 вчителів ліцею в різні роки були переможцями та призерами районного конкурсу “Вчитель року”.

Справжнім джерелом духовності у ліцеї є краєзнавчий музей. Тут діти отримують виховання та вивчають історію рідної землі на прикладі життя своїх односельців, родичів. Створений «Літопис випускників Устимівської школи», завдяки якому кожен має можливість пригадати своє шкільне життя, своїх учителів, переглянути фото.

Працюють гуртки «Юні екскурсоводи» та «Юні краєзнавці», туристський та хореографічний гуртки. До послуг учнів бібліотека, читальний зал, спортзал, їдальня, спортивний майданчик. Активним є учнівське самоврядування, події життя школи висвітлюються в шкільній газеті, працює шкільне радіо, дієвими є робочі лінійки.

Трудовий колектив ліцею доклав і докладає чимало зусиль, енергії, щоб створити заклад освіти, який би відповідав запитам учнів, батьків, громадськості. Сьогодні заклад має своє обличчя, високі досягнення і досвід роботи.

Спільними зусиллями колективу створюється імідж навчального закладу, де успішно реалізуються сучасні освітні програми і технології навчання та виховання, випускники якого ознайомлені з можливостями самореалізації для досягнення успіху у житті.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень